Podpoř s námi dobrovolnictví v Turecku

O Turecku se teď ve zprávách mluví často. O čem ale většinou neslyšíme je to, že turecká občanská společnost je aktivní a živá a ty můžeš jet na workcamp podpořit místní obyvatele svou dobrovolnou prací. Na podporu rozvoje mezinárodního dobrovolnictví v Turecku proto snižujeme pro letošní rok registrační poplatek na polovinu a také podpoříme zájemce o workcampy v Turecku při organizaci výjezdu.

Turecko ji%c5%99ina avukatu 01
0001   copy
Gen 01 (2)

Nabídka workcampů

Aktuální nabídku letošních workcampů v Turecku si můžeš prohlédnout v naší online databázi. Vyber si z projektů s rozmanitým zaměřením práce – od environmentálních, renovačních, přes sociální až po kulturní. Snížený registrační poplatek činí 1100 Kč za účast na jednom workcampu v Turecku v roce 2017.

Bezpečnost

Případné obavy můžeš mít ty nebo tvoje rodiče kvůli zprávám o situaci v Sýrii, se kterou Turecko sousedí. Workcampy našich partnerských organizací nejsou v žádném případě organizovány v blízkosti oblastí možných nepokojů či konfliktů. Hranice se Sýrií je od Ankary vzdálená 1000 km.

Jako při cestování do jakékoliv destinace v dnešní době nedoporučujeme účast na demonstracích a jiných akcích, kde se vyskytuje velký dav lidí. Během workcampu je dobré být v kontaktu s vedoucím či organizátory a vždy je informovat o svých plánech mimo skupinu dobrovolníků.

Turecké dobrovolnické organizace

Mezinárodní dobrovolnictví má v Turecku mnohaletou tradici.
Naše partnerská dobrovolnická organizace GSM – Youth Services Centre působí v Ankaře v oblasti rozvoje mezinárodního dobrovolnictví a vzdělávání již od roku 1985. Gençtur dokonce ještě dříve, od roku 1979.
Obě organizace mají významný přínos nejen pro rozvoj dobrovolnictví na místní úrovni, ale i pro rozvoj jeho mezinárodního rozměru v rámci sítí dobrovolnických organizací.

Zkušenosti dobrovolníků

Dominik, workcamp v roce 2015

Největším kulturním šokem pro mě bylo to, že se vlastně žádný šok nekonal. Snažím se nemít předsudky, ale přece jen určité zkreslené představy jsem si s sebou do Turecka přivezl. Především jsem se obával, že při komunikaci s místními se budu muset neustále kontrolovat, abych nepřekročil nějaká nepsaná společenská pravidla, a nezpůsobil tak faux pas. Obavy však byly zbytečné, choval jsem se tam zcela přirozeně a k žádné mezinárodní ostudě nedošlo.

Přečti si celý Dominikův příběh na našem blogu.

Ondra, workcamp v roce 2010

Dobrovolnictví v Turecku mi přineslo ohromnou změnu do života. Jednalo se o mojí první zkušenost s mezinárodním dobrovolnictvím. Při tomto workcampu jsem si vyzkoušel, že lze pracovat i v 35°C vedru…i když s mnoha přestávkami. Potkal jsem lidi z celého světa a získal jsem zde mnoho inspirace k rozvoji osobnosti. Ověřil jsem si to, co jsem četl na různých cestovatelských diskuzích, že Turci jsou neuvěřitelně milý národ a že Turecko je stopovací ráj. Na základě této kladné dobrovolnické zkušenosti jsem o rok později jsem vyrazil na dobrovolnický workcamp na jihozápad Francie. Poté jsem se ucházel o projekt EVS v Bulharsku, ale nakonec z toho byla 10 měsíční štace na Islandu kde jsem dělal campleadera dobrovolnických krátkodobých workcampů.

Ondrovi je nyní 30 let, má vystudovanou VOŠ obnovy a rozvoje venkova v Hořicích, nedávno ukončil zimní sezónu ve Strážném u Vrchlabí, kde pracoval jako instruktor lyžování pro děti.

S případnými dotazy nás neváhej kontaktovat na info@inexsda.cz

Těšíme se na tvoji účast na workcampu v Turecku!

Novinky