Hledáme účastníky na Youth exchange v Itálii - "Breaking Walls" od 12. - 19.9.

Na školení vedoucích “Breaking walls” získáš náhled do interaktivních metod neformálního vzdělávání při práci se skupinou mládeže na mezinárodním dobrovolnickém projektu. Zaměřením bude svoboda pohybu, migrace a lidská práva.

Na teoretickou část naváže část praktická v podobě organizace workshopu již během školení. Následně získáte možnost vést workcamp s INEX-SDA v ČR a rozšířit si tak své kompetence.

Img 6642
Img 6850
Img 6736

“Breaking Walls” Training for youth leaders on freedom of movement

Zapoj se spolu s účastníky z dalších 9 zemí do školení v Itálii a následně se, podle svého zájmu a možností, ujmi role vedoucího workcampu v ČR.

Kdy: 12. 9. 2017 – 19. 9. 2017
Kde: Poggio Mirteto – Itálie
Deadline na přihlášení: 14. 8. 2017

Koho hledáme

  • zkušené dobrovolníky, vedoucí, pracovníky s mládeží, účastníky výměn mládeže
  • ty z vás, které práce se skupinou zajímá a rádi by se naučili více o skupinové dynamice, interkulturním vzdělávání a vedení projektu
  • zájemce o témata dobrovolnictví, aktivního občanství, lidských práv
  • starší 18 let
  • s odhodláním k aktivní účast na projektu v celé jeho délce
  • se zájmem o využití získaných dovedností v praxi
  • s komunikativní znalostí anglického jazyka

Cíl a obsah školení

The project aims to provide the involved participants with new interactive tools to manage international groups involved in short term voluntary service projects and workcamps.

For this reason the training will have specific focus on the different working methods that can be used within the non formal education framework so as to train new youth leaders and peer educators.

Furthermore the project will have a specific focus on freedom of movement, migrations, human rights and on International Voluntary Service movement, as a tool to promote them.

The last day of the training there will be a final event: the international participants will develop workshops about team building, Intercultural learning, group dynamics, peace, conflict management and human rights, using non formal education working methods.

EXPECTED OUTCOMES
At the end of the project it’s expected that trainees will lead workcamps/youth exchanges and international voluntary service projects run by their sending organizations organizing specific focus, interactive debates and workshops on the topic of freedom of movement and migrations.

Moreover, we expect that they will also support in the future their sending organizations in the management of the camp leaders trainings and in the organizations of new local events to raise awareness and spread information about IVS and the above mentioned topics.

PREPARATORY WORK
before the training participants will be invited to do some preparatory work: they have to bring a presentation concerning Integration of refugees/Migrants’ issues/human rights/peace education projects in their countries.

Finančí podmínky

Projekt je organizován s podporou Evropského fondu mládeže.

  • cestovného bude zpětně proplaceno do max.výše 275 Euro – po dodání všech cestovních dokladů
  • jídlo a ubytování plně hrazeno
  • registrační poplatek INEX-SDA 250Kč

Více podrobností a přihlášení

Přečti si více podrobností a přihlas se do 14. 8. 2017 prostřednictvím vyplněné přihlášky na info@inexsda.cz

S případnými dotazy kontaktuj Janu Koňasovou na uvedeném emailu nebo tel: 604 269 685.

Novinky