Za krajany do Brazílie - jako dobrovolník

Zajímavou stálicí v nabídce INEX-SDA je dobrovolnický projekt v brazilské Bataypoře. Město Batayporã založil v roce 1953 zlínský rodák J. A. Baťa a dodnes tu žije komunita potomků původních obyvatel, která se stará o Pamětní centrum J. Trachty a udržuje tak českou kulturu v Bataypoře živou. Ty se nyní můžeš zapojit do 10. ročníku projektu a zažít toto jedinečné místo a jeho obyvatele na vlastní kůži!

Dsc 0011
Dsc 0017b
Bez n%c3%a1zvu

Práce dobrovolníků v Batayporã

Dlouhobým cílem tohoto workcampu je propojovat obě země a posilovat vzájemné vztahy. Letos se navíc čeští i místní dobrovolníci budou podílet na zvelebování prostoru Pamětního centra, v němž se nachází sál pro výuku češtiny a hudby. Zapojí se také do oprav kapličky s replikou Jezulátka a budou se starat o její okolí a zahrady. Významnou událostí letošního workcampu bude slavnostní inaugurace kapličky, které se dobrovolníci budou moci také zúčastnit. Tak neváhej a přihlas se!

Jaké to je být brazilským Čechem?

“Bataypora jako taková už mi z hlavy nikdy nevymizí,” říká Vratislav, bývalý dobrovolník v Bataypoře.

Poznej i ty místní obyvatele a způsob jejich života! Společné trávení volného času s místními, které umožňuje vzájemné poznávání a navazování vztahů, je důležitou součástí pobytu dobrovolníků v Bataypoře. Dobrovolníci mohou uspořádat např. filmové promítání či přednášku, nebo navrhnout vlastní aktivitu či workshop dle svých dovedností. Dobrovolníci budou ubytovaní v rodinách, což také vytváří prostor pro komunikaci s rodáky z Bataypory. V rámci workcampu lze podnikat výlety za krásami místní přírody, například k veletoku řeky Paraná.

A kde se Batayporã vlastně nachází?

Batayporã je město v Brazílii, které leží ve státě Mato Grosso do Sul, přibližně 5 hodin cesty autobusem od jeho hlavního města Campo Grande a 10 hodin autobusem od města São Paulo.
Dopravu si hradí dobrovolníci sami. Ubytování a stravu zajišťuje místní organizace a je pro dobrovolníky zdarma.

Přečti si celý rozhovor s dobrovolníky Vratislavem a Marii
Přijď na informační setkání pro dobrovolníky
Nebo se zapoj jinde

Novinky